Čo bude hitom letošných Vianoc?

29. 10. 2019 Darčeky

Tohtoročné Vianoce poslúžia ako skvelá príležitosť k tomu, aby ste zapracovali na message, ktorú vaša firma vysiela do éteru. Nechajte sa inšpirovať tipmi, ktorými môžete reagovať na aktuálne svetové trendy, urobiť druhým radosť a zároveň nezaťažiť planétu. Neznie to skvele – zbaviť sa troch múch jednou ranou, a to v darčekovom balení? Ak ste prikývli na súhlas, čítajte ďalej.

Eko-Vianoce

Potrebujete pozornosť pod stromček pre svojich kolegov alebo zamestnancov? Vsaďte na sviatočný set obsahujúci napr. formičku na koláčiky, recept na varené víno, korenie a PF2020 z ručne vyrábaného papieru. To všetko je možné schovať do krabičky a pripevniť na fľašu vína stuhou či visačkou a máte s naladením na vianočnú atmosféru vystarané. Ak sú vaši kolegovia väčší priaznivci pohodlia ako labužníctva, zvoľte ponožky z bio-bavlny s vyšitými mini-logami vašej spoločnosti, doplnené o snehové vločky. Oboje samozrejme môžete nechať zabaliť do ekologicky nezávadného papieru s tematickým motívom.

Bambus je plus

Bezdrôtové elektronické pomôcky ako sú nabíjačky, powerbanky i slúchadlá, obliekajú moderný kabátik z bambusu. Táto drevina rastie bez pomoci človeka a niektoré jeho druhy vytvoria viac kyslíku než iné väčšie stromy. Taktiež nepotrebuje pesticídy, ani iné chemikálie na podporu dozrievania. Výrobky z neho sú plne rozložiteľné. Prezent z bambusu môže byť i mäkký na dotyk, keďže sa bambusová tkanina často využíva v textilnom priemysle. Nechať si z nej ušiť šaty pre hostesky alebo obrus na predvádzaciu akciu nebolo nikdy ľahšie.

Objatie bez výčitiek

Prikrývky sa už dnes bežne vyrábajú z ekologicky prívetivých materiálov, recyklovanej bavlny, merino ovčej vlny alebo zubrej vlny, ktorá sa používa ako náhrada kašmíru, pretože má podobné vlastnosti. Vyznačujú sa hrejivosťou, sú príjemné na dotyk a v neposlednom rade majú štýlovú vizáž, takže poslúžia ako skvelý interiérový doplnok do obývacej miestnosti. Využiť ich môžete aj na zimnú promo akciu alebo ako darček pre klientov vyšperkovaný logom vašej spoločnosti. Aj na služobnú cestu sa pre nich nájde využitie. A keď už sa spomína cestovanie, môžete namotivovať spolupracovníkov k využitiu vlakovej dopravy, ktorá zažíva návrat na výslnie i pre prepravu vecí zo zahraničia.

Z prírody rovno do kancelárie

Chcete sa v práci cítiť ako doma? Triedite vo firme odpad, máte stôl posiaty produktami šetrnými k životnému prostrediu a pijete iba z fľašky, ktorá je zo 100 % prírodného materiálu? Skvelé! Ste na zodpovednej ceste k lepším zajtrajškom. Dotiahnuť do dokonalosti môžete i vybavenie kuchynky. Reč je o hubkách z recyklovateľného materiálu, konkrétne z kombinácie bavlny a sisalu. Firmy rady obstarávajú prípravky na umývanie nádob z prírodne rozložiteľných prísad ako sú rastlinné mydlo, cukrové tenzidy, uhličitan sodný a silikáty. Podpora zelenej filozofie totiž hrá často nemalú roľu v rozhodovacom procese i pre vašich klientov, keďže čím ďalej, tým viac českých ekologicky zmýšľajúcich spoločností dbá na dopad na životné prostredie.

V zdravom tele, zdravý duch

Kozmetika obohatená o minerálnu vodu a esenciálne oleje je ďalší tip, čo prihodiť do darčekového koša pod firemný stromček. „Vyberte produkty z prírodných látok, z ekologického poľnohospodárstva, hypoalergénne, bez GMO ingrediencií a syntetických vôní.“ Hlásia najrôznejšie reklamné letáky a k tomu má vaša šéfka slabosť pre zlato a kaviár. Nemusíte panikáriť pri pomyslení na vyššiu cenu, pretože veľa parády urobíte aj s kvalitnými a lacnejšími produktami. Peeling s morskou soľou, krém z bambuckého masla a sérum z kyseliny hyaluronovej alebo s vitamínom C, ktorý je skvelým anti-oxidantom, vás nebudú stáť výplatu a na každý produkt môžete nechať natlačiť, čo budete chcieť. Rázom máte luxusný set na svete.

Zasaď sa o viac zelene

Poznáte plant-a-tree-pen písacie potreby? Sú skvelými pomocníkmi pri každodenných úkonoch a rovnako tak ohľaduplnými reklamnými predmetmi. Môžete si totiž po obdržaní ceruzky alebo pera zasadiť smrekovec, ktorého semienka sú uschované vo viečku. Zbytok samotného pera bude nepopísaným plátnom pre vaše nápady, ktoré ľahko udáte pri rozdávačke, súťaži i na veľtrhu. Skvele sa hodí do sady s dreveným pravítkom a ostatnými kancelárskymi pomôckami.