Náhradné plnenie pre rok 2023

7. 11. 2023 AktualityTipy

Keď sa povie náhradné plnenie, mnohým manažérom sa zrýchli tep. Kvóty, byrokracia, ďalšia administratíva – to všetko môže byť nočnou morou. Príležitosť ukázať, že firma má srdce na správnom mieste a zároveň si osviežiť firemný šatník niečím, čo má šmrnc.

Čo vlastne to náhradné plnenie je?

Zjednodušene povedané, firmy s viac ako 25 zamestnancami majú povinnosť zamestnávať osoby so zdravotným postihnutím vo výške 3,2% celkového počtu svojich zamestnancov. Ak to nie je možné, môžu si túto povinnosť ‘odpracovať’ nákupom produktov alebo služieb od spoločností, kde pracuje viac ako 50% osôb so zdravotným postihnutím. Ak ani toto nenastane, tak zostáva posledná možnosť a to finančný odvod štátu. Výška odvodu štátu za 1 OZP zamestnanca v povinnom podiele činí 2,5 násobok priemernej mesačnej mzdy 2023.

Áno, existuje viac ciest, ako sa vydať na cestu náhradného plnenia. Priame zamestnávanie OZP je jednou z nich, ale je tu aj alternatíva – odvod štátu, ktorý môže na prvý pohľad vyzerať ako ľahká voľba, ale v skutočnosti je to len jednosmerná finančná transakcia.

My ponúkame inú cestu. Cestu, kde za vaše peniaze dostanete niečo späť. Reklamné produkty, ktoré nielen že splnia vaše podnikové potreby, ale aj odzrkadlia vašu ochotu podporovať dobré veci. Výber reklamných produktov je široký a rôznorodý. Od praktických kancelárskych potrieb až po štýlové odevné kúsky. Každý produkt, ktorý u nás objednáte, môže byť krokom k splneniu zákonných kvót a podpore ľudí so zdravotným postihnutím.

Aký je prínos pre vašu firmu?

Náhradné plnenie nie je len o splnení zákonnej povinnosti. Je to šanca preukázať, že vaša firma myslí na druhých a chce sa podieľať na budovaní lepšej spoločnosti. To všetko sa môže odrážať aj vo vašich marketingových materiáloch, ktoré sú vizitkou firmy. Ide o to ukázať, že vaša firma má nielen obchodné ciele, ale aj sociálne cítenie. Za druhé, dostanete produkty, ktoré môžete skutočne využiť. Produkty, ktoré rozšíria povedomie o vašej značke a zároveň vám umožnia pocítiť dobrý pocit z pomoci druhým.

Shrnutie kľúčových bodov:

Sociálna zodpovednosť: Pomáhame vám prejaviť sociálne angažovanosť firmy.
Marketingový dosah: Vaša značka získa novú tvár vďaka kvalitným reklamným produktom.
Bezproblémové splnenie kvót: Vyriešime za vás administratívu spojenú s náhradným plnením.

Nechajte náhradné plnenie pracovať pre vás. S nami to zvládnete hravo, efektívne a s vedomím, že robíte niečo zmysluplné.