Športom ku firemnému zdraviu

11. 5. 2017 Tipy

Chystáte pre svojich zamestnancov nejakú tú jarnú akciu? Skúste to tento rok poňať viac aktívne a usporiadajte firemný športový deň. Odpútajte sa od pracovnej rutiny v kancelárii, doprajte si s kolegami trochu pohybu a stmelte pracovný kolektív pri tímových športoch.

Aký šport zvoliť?

Pravdepodobne sa nikdy nezavďačíme všetkým, takže sa ponúkajú dve možnosti. Môžete zvoliť klasiku, ktorá nikoho neurazí a všetci sa môžu zapojiť, pretože pravidlá sú jasné. Alebo sa môžete pustiť do väčšej divočiny a kolegov trošku prekvapiť. Medzi osvedčené tutovky patria loptové turnaje (volejbal, futbal alebo napríklad pre väčších odvážlivcov rugby). Šliapnuť vedľa nemôžete ani s bowlingom, minigolfom či ping pongom, ktorý sa neskôr môže zvrtnúť na beer pong. Ak chcete niečo netradičnejšieho vezmite kolegov do jump parku alebo napríklad na vodu. Vrátiť ich tiež môžete do ich detských rokov a usporiadať im klasický súboj v disciplínach ako je štafeta, šplh po tyči, skákanie vo vreci a preťahovanie lanom.

Športová výbava je základ

Čo by to bolo za športový deň, keby každý tím nemal správnu výbavu. Keď budú kolegovia z marketingu porovnávať sily s obchodom, musí byť jasné, kto za aký tím ,, kope “. Športové kraťasy vo firemných farbách, šiltovky a tričká s menom, šťastným číslom a oddelením, za ktoré podávajú športové výkony sú jasnou nutnosťou. Dámy ocenia, ak budete myslieť aj na ich vzhľad a doprajete im dámske tričká či tielka, nech rozdajú trochu parády aj pri športe. Ak by náhodou nevyšlo počasie, situáciu zachránite firemnými pláštenkami a ide sa ďalej!

Myslite na nešporťákov

Možno sa medzi kolegyňami a kolegami objavia športový odporcovia. Či už to bude zo zdravotných dôvodov, alebo slovo šport považujú za sprosté len tak z princípu, buďte kolegiálny a myslite aj na ich zábavu. Urobte z nich rozhodcov a fanúšikov číslo jedna. Správny fanúšik, ale musí mať výbavu. Bam bam tyče, rapkáče, píšťalky, fandiace prsty, tlieskace rukavice aj trubky vo farbách a s nápisom ich oddelenie im zaiste urobí radosť a športovcom zaistí poriadny športový ,, bordel “.

Ide hlavne o to sa dobre pobaviť

pri športe každý hodí všetky pracovné problémy za hlavu a vypne, takže kolegov môžete spoznať aj z trochu inej stránky. Súťaživí jedinci možno budú mať v nasledujúcich dňoch na oddelení tichú domácnosť, ak neobsadí ich tím prvé miesto, ale aspoň budete mať jasno, kto má ťah na bránku.

Takže športu zdar!